Чому мій фотосет коштує від 500$?

опубліковано в: Гонорари 8

Ну, по–перше, це дуже великий фотосет! 🙂 Жарт. Справа не в “розмірі” фотосету.

Я – Пабло Інкогніто – творчий фотограф, аматор, ентузіаст

Працюю в “делікатних” жанрах: Ню, Гламур, Пінап, Бурлеськ.

Мені сьогодні 49 років, з яких більше 19 років я займаюся улюбленою справою — фотографією в жанрі “ню”. Звичайно ж, заробляв весь цей час я на рекламі, оголошеннях, дизайні і поліграфії.

Але люблю я все–таки “делікатну” фотографію. Я настільки серйозно ставлюся до цього заняття, що хочу його робити тільки творчо, саме так, як моя “чоловіча” душа диктує — цікаво і пристрасно!

Щодо ціни. Звичайно, якщо до мене звернеться представник якогось гарного бізнесу і попросить зробити фоторекламу в стилі “ню”, я почну розмову з більшої суми. Наприклад, з 2500 доларів. І, чим більше стане ця цифра, тим більше відповідальності буде у мене перед замовником за свою роботу.

Але я поки говорю про звичайний (наскільки його можна таким назвати) фотосет… Отже, як я все це бачу:

Знайомство

Тільки коли я добре відчую і дізнаюсь свою майбутню музу–замовницю краще, я зможу її почати фотографувати. Я захочу в неї практично закохатися, адже я ж — чоловік 🙂 , тільки тоді в неї теж захоче закохатися будь–хто, хто буде бачити ці фотографії!

Підготовка

І тіло, і душа, і образ. Я за природність. Але, іноді пані вважають за краще спробувати себе в ролі, яка їм недоступна, чи що… Це таке, обговорюється. Королева — хай! Дівчина з мотоциклом… чому б і ні!.. Але! Тіло потрібно підготувати ідеально — тонус м’язів, масаж, без слідів від засмаги (про сліди від білизни перед фотосетом взагалі не може йти й мови!).

Волосся, легкий макіяж (я віддаю перевагу саме легкому, щоб дівчина не помічала його, як, наприклад, тугий корсет — просто щоб підкреслити зовнішність).

Місце зйомки або інтер’єр — краще з’їздити заздалегідь, подивитися, чи все в порядку, світло, обстановка, інше. Наряди! О, ці наряди. У жанрі “Ню” вони грають не меншу роль, ніж в портреті. Щоб побачити оголену красуню, спочатку її треба саме роздягнути. І в підсумку, як це прекрасно потім виглядає! Нарядів повинно бути більше, ніж заплановано. На всякий випадок. І взуття (варіанти). І аксесуари, теж варіанти… Все це важливо!

Зйомка

У цей день нічого іншого не варто планувати. Як на весілля, наприклад :). За один день я люблю встигнути і приїхати на місце, і відзняти все, і спробувати ще кілька місць (і образів, можливо), і повернутися до себе “на базу” (“злити” відзнятий матеріал і побіжно його переглянути). Ще люблю виділити кілька випадково помічених цікавих кадрів (з 2–4 тисяч знімків за кілька годин), їх “проявити” і поділитися з замовницею (замовником)! Звичайно, якщо у замовниці є занадто багато енергії і бажання фотографуватися з раннього ранку до пізнього вечора — будь ласка! Сил і “плівки” у мене вистачить.

Крім того, я часто працюю з одним–двома колегами (другий фотограф з іншого ракурсу, відеобекстейдж). Тільки це вже буде коштувати, наприклад 1000 доларів! 🙂 .


Робочі моменти зі зйомок, знято на техніку, що була під рукою (прошу не плутати зі зразками моїх робіт): 

Результат

Багато знімків для “подивитися”. Десятки знімків для “надрукувати”. Пару–трійку ідей для фотокалендарів, постерів та іншого. Коротше, це обговорюється “по ходу всієї п’єси”.

Терміни

Я за швидкі терміни. За тиждень ви отримаєте багато, але не все, хоча саме вами я буду зайнятий весь цей час. Все ви отримаєте за два, максимум три тижні (до творчого процесу “бігом” краще не підходити). Хоча і не зовсім розумію колег–фотографів, які іноді “змушують” чекати молодят по 6–12 місяців після весілля 🙂 — може так цінність роботи більше стає, як коньяку 🙂 .

Відповідальність

Ваші ню–фотографії ніхто ніколи не побачить крім вас, якщо, звичайно ж, ви самі цього не захочете. Конфіденційність в моїй делікатній творчості — це головне!

Але, з досвіду знаю, коли муза бачить, яка вона красива і приваблива на фото вийшла, завжди хоче поділитися своєю радістю і похвалитися перед подругами і не тільки 🙂 .

Деякі фото ми разом вирішуємо розмістити на черговий моїй виставці або в календарі, причому для цього можна вибрати фото, де ви — інкогніто!

Ви просто познайомтеся зі мною, самі все і побачите!

Пабло Інкогніто

P.S. Вартість, так само як і взагалі сам факт оплати моєї роботи, обговорюється в кожному випадку окремо. Мета публікації даного матеріалу — всього лише показати моє відношення до роботи з замовником. Творчі ідеї — це інше, там я повністю “командую парадом”!

Не за всі замовлення я беруся, на жаль — деякі “завдання” мені просто не цікаві (сподіваюся, ви здогадалися, про що я), та й не всіх дівчат я беруся фотографувати. Якщо я бачу, що у нас щось вийде, я “загоряюся”, якщо ж ні, то відходжу в сторону. Такий я. По–всякому буває 🙂 🙁 😉

До речі, “500 долларів” — це, зрозуміло, за зйомку в Україні.

Follow PabloIncognito:
Latest posts from

8 Responses

 1. Сергей
  | Відповіcти

  Вы себя очень сильно переоценили

  • Pablo
   |

   Или недооценил. Спасибо за ваше мнение! К сожалению, вы говорите с грустной точки зрения… жителя Николаева (это видно по вашему ip). Вы точно не мой заказчик, и не готовы заказать такую услугу даже бесплатно (или я ошибаюсь?). А решает настоящий заказчик, ценитель прекрасного и естественного. За что я ему и благодарен всем своим творчеством!

 2. Мия Мама
  | Відповіcти

  Ваши работы мне напоминают фотки подростков, нашедших мыльницу на свалке. Как-то дёшево и с душком. Это выглядит, как в сказке про голого короля (над Вами потешаются).

  • Pablo
   |

   Мне нравится ваша ирония! Но особенно мне понравился всё-таки комплимент насчёт “… подростков, нашедших мыльницу на свалке”! Значит я не растерял впечатлительность подростка, чему очень рад. Сальвадор вообще себя называл “Великий мастурбатор”! А я просто безумно люблю разглядывать красивую обнажённую женщину 😉

   На всякий случай, если вы вдруг говорите про иллюстрации именно к этой статье, то большая часть их действительно выполнена современными “мыльницами” — смартфонами, и показывают сложность и забавность самого процессы создания фотографий.

 3. Сергей
  | Відповіcти

  Изначально хотел прокомментировать фотографии, но после прочтения, о чем написал ниже, я этого делать не буду.
  Ваша цитата в портфолио одной из моделей, убрал только имя “Мы давно не виделись, и у меня не было возможности спросить разрешения публиковать её фото с лицом. Потому я отобрал только те работы, где моя милая муза … останется «инкогнито»!”
  Моё мнение, не есть правильно публиковать фотографии девушки, к тому же ню, пусть и без лица, не спросив разрешения у ней на публикацию. Понятие этики вам видимо не знакомо и это печально.

  • Pablo
   |

   Всегда хочется в таких случаях спросить: “вам шашечки или ехать?”.
   Вы же добрались до одних из первых моих фотосетов (пересмотрев сотни фото на сайте), “откопали” в описании музы сомнительную, по вашему мнению, фразу, и, вместо того, чтобы похвалить мой труд, учите меня этике… Бррр. Жуть какая-то!

   Разумеется, муза давала согласие на все виды публикаций. Но это было очень давно. А фото я собрался выставить только сейчас. Но, будучи хорошо, как я считаю, воспитан, я, на всякий случай, выставил наиболее “приемлемые” фото, но очень хотелось выставить “самые-самые”. А вы говорите “этика, печально…”. Тьху! Любуйтесь фотками и не делайте себе и другим нервы, вот что я вам скажу!

   Текст про музу, для особо допытливых, я уточнил… Хотя мог просто удалить ваш коммент и не напрягаться. Но! Вы же написали, причём грамотно и понятно. Вот и приходится отвечать 🙂 .

 4. NemirovskyArt
  | Відповіcти

  Паша, жги!!!!

  • Pablo
   |

   О!!! Я понял. Продешевил 🙁 🙂 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.